Vše o fotovoltaice

Partner webu:

Jak vybrat dodavatele fotovoltaické elektrárny?

V době, kdy pomalu praská solární bublina je extrémně důležité dát si pozor na správný výběr dodavatele. Po boomu solárních firem v minulých letech, kdy hrozila energetická krize, se situace začala uklidňovat, cena elektřiny stále klesá a tak utichají i poptávky po instalaci solárních elektráren a alternativních zdrojích energie. Jenže firem je hodně…

To nese riziko, že pokud si vyberete dodavatele, který zanedlouho nebude mít práci, může zkrachovat a vy přijdete o servis, záruku a v nejhorším případě i o zaplacenou zálohu. Stejně jako se tomu stalo v sousedním Polsku. Proto je důležité, dát si velký pozor na výběr dodavatele.

Při výběru spolehlivé firmy pro dodání fotovoltaické elektrárny se můžete řídit následujícími kroky:

Zvažte reference a recenze

Hledejte reference a recenze od zákazníků, kteří si nechali dodat solární systém od potenciálních dodavatelů. Snažte se získat zpětnou vazbu o kvalitě produktů, instalace, servisu a spokojenosti s výsledky. V případě, že dodavatel uvádí na webu nějakou firmu, zkuste si jí dohledat a zeptat se přímo klienta této firmy. Případně se zeptejte dodavatele, zda by vám poskytl kontakt na nějakého klienta.

Sledujte zkušenosti a historii

Zvažte, jak dlouho firma působí na trhu a jaké zkušenosti má s dodávkami solárních systémů. Pokud firma působí na trhu delší dobu, může to být dobrý znak pro spolehlivost a kvalitu služeb.

Kontrolujte certifikace a licence

Zkontrolujte, zda má firma potřebné certifikace a licence pro provozování solárních systémů. Certifikace a licence mohou poskytnout záruku, že firma splňuje určité standardy kvality a bezpečnosti.

Zvažte cenu

Zvažte náklady na instalaci a provoz solárního systému. Pokud je cena příliš nízká, může to znamenat snížení kvality produktů nebo instalace. Pokud je cena příliš vysoká, můžete platit za něco, co není nutné. Doporučujeme vybrat si 2-3 dodavatele a je požádat o cenovou nabídku. Více dodavatelů zbytečně neoslovujte. Ceny budou velmi podobné a nepřipravujte tak firmy o cenný čas, který by návrhem trávili.

Požadujte detailní návrh

Požádejte o detailní návrh solárního systému, včetně velikosti, výkonu a očekávaných výnosů. Srovnávejte návrhy od různých dodavatelů a porovnejte, který z nich nabízí nejlepší hodnotu.

Zkontrolujte záruky a servis

Zkontrolujte, jaké záruky a servisní podmínky nabízí dodavatel. Pokud se vyskytnou problémy s instalací nebo provozem, může být klíčové, aby dodavatel poskytl spolehlivý servis a záruku na výrobky. Fotovoltaické systémy mají výhodu v tom, že jsou spolehlivé a stává se málo, že by se něco porouchalo, ale určitě se to stát může. Určitě se zeptejte i na pozáruční servis a jeho cenu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Další články

Máte zájem o realizaci?

Zanechte nám kontakt a my ho předáme vhodné firmě, která vám poskytne nezávaznou finanční nabídku.