Vše o fotovoltaice

Partner webu:

Dotace a finanční podpora

Fotovoltaické systémy spadají pod různé dotační programy a většinou je možné získat 50% z celkové ceny realizace. Firmy, které fotovoltaické elektrárny instalují mají většinou velké zkušenosti s dotacemi a pomohou vám s žádostí, nebo dokonce zařídí žádost kompletně. 

Aktuální dotační programy

Díky dotačním programům Evropské unie mají soukromníci i firmy možnost získat finanční podporu pro své fotovoltaické projekty s výkonem do 1 MWp a nad tuto hranici.

Optimální volba dotačního programu závisí na konkrétních faktorech, jako je umístění fotovoltaického zařízení (střecha nebo pozemek), geografická lokalita (Praha nebo jinde v ČR) a účel elektrárny. Několik programů je k dispozici, a to včetně Nové zelené úsporám, který je nejčastěji využíván.

Pro získání dotace na obnovitelné zdroje energie pro domácnosti můžete získat až polovinu nákladů na projekt včetně realizace. Pokud chcete čerpat státní podporu, doporučuje se instalovat fotovoltaickou elektrárnu na střechu domu. V případě, že instalace na střechu není možná, volba místa musí umožnit speciální konstrukci pro umístění panelů. Státní dotace je k dispozici pouze tehdy, pokud panely mimo střechu umožňují růst vegetace.

Nejoblíbenější dotační program pro domácnosti

Další možnosti financování

Některé banky dnes nabízejí půjčky se zvýhodněným úrokem speciálně pro financování fotovoltaických elektráren. Tato možnost umožňuje jednotlivcům i firmám snadněji investovat do obnovitelné energie. Během financování lze stále využít státních dotací a dotačních programů, které mohou výrazně snížit náklady na instalaci. Urokové sazby pro tyto úvěry se typicky pohybují kolem 6,9 % p. a., což může zvýraznit atraktivitu této formy financování pro ty, kteří chtějí investovat do ekologicky šetrných energetických zdrojů. Tímto způsobem se banky podílejí na podpoře udržitelného rozvoje a využívání obnovitelných zdrojů energie.

Máte zájem o realizaci?

Zanechte nám kontakt a my ho předáme vhodné firmě, která vám poskytne nezávaznou finanční nabídku.